Suknia

Ci, których na to stać, kupią nową sukienkę, która być może posłuży jeszcze kiedyś córce lub wnuczce. Obecnie wiele dziewcząt wypożycza sukienki i w wy­padku ograniczonych funduszy jest to rozsądne.

Również wielu panów pożycza garnitury. Warto jednak rozważyć, czy (jeśli pan młody ma uczestni­czyć w innych ślubach i policzy swoje siostry, kuzy­nów, siostrzenice, siostrzeńców i przyjaciół) nie war­to kupić garnituru.

Prezenty

Na świecie przyjęło się, że wiele zaręczonych par sporządza listę rzeczy, które pragną otrzymać. Jest to doskonały pomysł pod warunkiem, że goście powie­dzą młodej parze, co mają zamiar kupić i te przedmio­ty zostaną z listy skreślone.

Pomimo istnienia takiej listy, nie każdy musi się jej trzymać. Możesz chcieć podarować coś nietypowego, droższego czy nawet tańszego niż rzeczy w niej wy­mienione. W wypadku prezentu bardziej liczą się in­tencje niż cena. Jeśli nie możesz skorzystać z zapro­szenia, mimo to powinieneś wysłać jakiś prezent. Nie musi być bardzo drogi.

Zerwane zaręczyny

W smutnym przypadku zerwania zaręczyn prezen­ty, w tym pierścionek, zwracane są zwykle ofiaro­dawcy. Nie jest wymagany żaden list, ewentualnie tylko kartka z pozdrowieniami. Również wszystkie prezenty ślubne powinny zostać odesłane.

Koszty i prezenty

To sprawa, którą wyjaśni każdy ksiądz. Powinna być omówiona szczerze i bez skrępowania.

Księdza często zaprasza się na przyjęcie i niektórzy dają mu wtedy różnego rodzaju prezenty, ale nie jest to często praktykowane.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.