Prezenty zaręczynowe

Jest w zwyczaju, że kiedy mężczyzna daje swojej przyszłej żonie pierścionek, ona powinna dać mu w zamian jakiś upominek, ale jest to nie tyle sprawa ety­kiety, co spontanicznej życzliwości.

Jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, niektórzy wolą raczej jakikolwiek pierścionek z pięknym, ale niezbyt drogim kamieniem niż z ledwie widocznym diamentem. Wielu z tych, którzy mogą sobie pozwo­lić na duży diament, nadal wybiera tę możliwość. Przedyskutuj sprawę z dobrym jubilerem, który bę­dzie w stanie dokładnie powiedzieć ci o różnych ka­mieniach, ich znaczeniu i wartości.

Przyjęcia zaręczynowe

Przyjęcie dla uczczenia zaręczyn wydaje się często, gdy nie zostały one jeszcze publicznie ogłoszone i ta radosna wiadomość może być wyjawiona gościom przy tej okazji. Do toastu może być użyty jakikolwiek napój, niekoniecznie alkoholowy.

Zazwyczaj przyjęcie organizuje matka dziewczy­ny. Zaproszeni na nie zostają rodzice przyszłego pana młodego, krewni i przyjaciele. Nie musi to być duże przyjęcie, a nawet często wszyscy wolą małe, aby ro­dzice mogli się poznać.

Ślub kościelny – koszty

Gdy para postanowiła wziąć ślub, powinna zadecy­dować, gdzie się pobrać – w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego. Jeśli wybiorą kościół, to ślub odby­wa się w parafii panny młodej. Trzeba jak najszybciej skontaktować się z księdzem, aby ustalić datę, a także takie szczegóły, jak obecność organisty, chóru itp.

Chyba większość młodych dziewcząt marzy o ślu­bie w kościele w białej sukni.

Ważna rzecz dotycząca ślubu to to, że zwykle ko­szty ponoszą rodzice panny młodej. Może to być wielkim finansowym obciążeniem, toteż niektórzy ludzie podchodzą do sprawy z pewną dozą zdrowego rozsądku. Wiadomo, że rodzice panny młodej mają sporo wydatków i nie ma powodu, żeby pan młody nie mógł w dyplomatyczny sposób pomóc.

On lub jego rodzina może na przykład zapłacić za napoje, pomóc w wynajęciu lokalu, ale należy uwa­żać, by nikogo nie urazić, szczególnie, jeśli jedna z rodzin jest biedna. Podział kosztów to normalna spra­wa i nie powinno się takiej propozycji odrzucać.

Śluby w urzędzie stanu cywilnego są z reguły pros­tsze i może być wiele powodów, dla których para wy­biera takie rozwiązanie, nawet jeśli obie strony wstę­pują w związek małżeński po raz pierwszy.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.