Wyścigi konne

Tutaj wszyscy są prawie równi, bo wszyscy mogą opuścić to miejsce bez grosza przy duszy. Każdy ubrany jest dokładnie tak, jak ma ochotę. Poza tym są jednak sektory przeznaczone dla członków klubu ze specjalnymi biletami i w tych „arystokratycznych” rejonach niektórzy mężczyźni noszą kapelusze i fraki, a kobiety swoje najlepsze kreacje.

Opera

Czasy się zmieniają i ludzie uczęszczający do opery noszą dziś to, w czym czują się najlepiej. Skończyły się czasy cylindrów, płaszczy i pięknych sukien.

Golf

Do gry w golfa oczywiście strój sportowy jest naj­lepszy. Większość używa kolorowych swetrów i spodni. Kobiety noszą sportowe kostiumy. Nie zapo­minaj o odpowiednim obuwiu. Wysokie obcasy za­bronione! Jako widz nie zapomnij o ciepłym ubraniu.

Myślistwo

Większość myśliwych ubiera się obecnie w myśli­wskie kurtki ze specjalną podszewką, na wypadek złej pogody. Przeważnie noszą oni sportowe spodnie, ale zwykłe spodnie od garnituru też mogą być. Dolna ich część jest zwykle schowana w gumowe buty. Jeśli jest sucho, można polować w zwykłych sportowych butach. Większość zawodowych myśliwych nosi na­ciągnięte na wierzch długie skarpety lub też spodnie do kolan. Nakrycie głowy jest konieczne jako osłona i prawie każdy jego typ może być noszony, od kape­lusza filcowego po płócienną czapkę. Myśliwym z bujnymi włosami można wybaczyć, jeśli zapomną o nakryciu głowy.

Gdy jesteś zaproszony na polowanie jako gość, mo­żesz założyć prawie wszystko, co pachnie wsią. Ko­biety ubierają się zwykle w tweedowe kostiumy. Pa­miętaj o mocnych butach, najlepiej gumowych. Uni­kaj białego lub jaskrawego koloru, mogącego wystra­szyć ptaki.

Może być zimno, a myśliwi muszą czekać, więc nie zapomnij o szaliku, rękawiczkach i dodatkowym swetrze lub kurtce. Wiele osób musi używać do strze­lania rękawic bez palców.

Rożen

Gdy wieczór jest chłodny, ubierz się ciepło. Szkoda by było, gdybyś nie mógł pozostać na dworze, bo nie wziąłeś ze sobą szala i czegoś na głowę. Latem zna­komita będzie koszula i fular dla tych, którzy nie lubią krawata. Panie ubiorą się w takie stroje, na jakie będą miały ochotę.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.