Podróżowanie pociągiem

Czy próbować rozmawiać z osobami podróżujący­mi w tym samym przedziale? To wymaga rozważe­nia.

Jeśli ktoś wchodzi do przedziału, wesołe „dzień do­bry” jest na miejscu, tworzy przyjazną atmosferę. Uważaj, by nie zaczynać rozmowy od zanudzania ko­goś, doprowadzając go do szaleństwa.

Pamiętam podróż, kiedy ktoś wsiadł do pociągu w Leeds i zanudzał mnie na śmierć opowiadaniami o ło­wieniu ryb. Kiedy opowiedział, jak ujarzmił… barana, o którego rogi zaczepił zarzucając wędkę do tyłu, nie uwierzyłam w to: baran jest silnym zwierzęciem i zer­wałby żyłkę!

Ludzie zwykle będą zainteresowani twoimi opo­wieściami, zakładając, że są one lekkie, dowcipne i nie za dużo w nich o pogodzie. Unikaj ograniczonych tematów i wycofaj się, jeśli któryś z twoich słuchaczy zaśnie. Może właśnie wtedy należy przerwać.

Nie bądź dziwakiem. Podczas jednej z moich po­dróży do pociągu wsiadł jakiś maniak na punkcie

świeżego powietrza. Padał śnieg, a facet otworzył sze­roko okno i kiedy pociąg zwiększył prędkość, wyobraźcie sobie, co stało się ze śpiącym człowie­kiem, siedzącym zgodnie z kierunkiem jazdy. W parę sekund gość pokryty został warstwą śniegu. Nie po­wtórzę tego, co powiedział, ale nigdy nie widziałam, by ktoś równie szybko zamykał okno. Niestety, ten maniak natychmiast je znów otworzył i tak po kilku otwarciach i zamknięciach „śnieżny” człowiek mu­siał się przesiąść.

Nie powinno się palić cygar i dmuchać dymem w pasażerów.

Są też dzieci z lodami. Pociągi się kołyszą, dzie­ciom trudno jest utrzymać równowagę i lądują razem z lodami na czyichś kolanach. Rodzice powinni kon­trolować swoje pociechy.

W pociągach miałam okazję prowadzić wiele inte­resujących rozmów i zawrzeć nowe przyjaźnie.

Przypomina mi się pewien arystokrata, który (kiedy pociąg przejeżdżał przez stację) zachwycił się wido­kiem dziewczyny stojącej na peronie i pociągnął za hamulec bezpieczeństwa. Zapłacił dużą karę, ale później ożenił się z tą dziewczyną.

Nie mogę również zapomnieć momentu, kiedy zbliżaliśmy się do tunelu Qeen Street Glasgow, a moi­mi współpasażerami byli: ładna młoda kobieta i star­szy mężczyzna, który według mnie wyglądał na jej kochanka. Przed samym odjazdem pociągu kelner spytał ich, czy chcą coś do picia. Dziewczyna grzecz­na nie odmówiła, a mężczyzna zamówił podwójną whi­sky. Dostarczono mu ją i postawiono na stoliku przed nim. Chwilę później, w ciemnościach tunelu, światła nagle się zapaliły i okazało się, że dziewczyna popi­jała ze szklanki mężczyzny! Wszyscy w przedziale się śmiali. Uważaj w tunelach!

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.