Podziękowania

Czasy się zmieniają i prawdopodobnie większość podziękowań załatwia się telefonicznie. Jednak ko­szty telefonów wzrosły, a czasem nikt nie podnosi słu­chawki, wobec tego, jeśli mieszkasz w sąsiedztwie, możesz włożyć w drzwi kartkę. Przy większej odle­głości skorzystaj z poczty. Poniżej – kilka podzięko­wań z różnych okazji:

Drodzy Jean i Billi

Gdzie nauczyliście się urządzać takie przyjęcia? Od momentu, kiedy przekroczyliśmy próg Waszego domu, zdaliśmy sobie sprawę, że będzie to jedno z tych cudownych przyjęć, które tak rzadko się zdarza­ją. Macie interesujących przyjaciół i oboje z siostrą byliśmy zachwyceni. Sądzimy, że ta gra w karty po­mogła wszystkim się rozruszać. To przyjęcie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ponownie dziękujemy i pozdrawiamy Szczerze oddani…

Listy mogą być też krótsze, a oto inny przykład:

Moja droga X!

Chcemy w paru słowach wyrazić, jak miło z Twojej strony, że nasze dzieci mogły w czasie naszego wyjaz­du pozostać u Ciebie na noc. Mam nadzieję, że dobrze się zachowywały i nie potrzebuję chyba dodawać, że jeśli kiedykolwiek zechcesz, byśmy oddali Ci taką przysługę, będzie to dla nas przyjemność. Dzieciaki były szczęśliwe, że mogły zostać u Ciebie. Najlepsze życzenia i podziękowania Twoi John i Jill

Smutne, że w obecnych czasach nie każdy zaprząta sobie głowę podziękowaniami, ale być może wielu lu­dzi wyznaje pogląd: podziękowaliśmy naszym przy­jaciołom przy wyjściu, bez sensu byłoby zanudzać ich listami. Jednakże grzeczniej będzie przy wyborze te­go prostszego rozwiązania powiedzieć przy wyjściu, kiedy wyrażasz swoją wdzięczność (co jest, oczywi­ście, najważniejsze): „Nie będę pisać, dziękujemy wam”. Jeśli przyjęcie było duże i kosztowne, powin­no się wysłać list.

List do pomocy domowej, przechodzącej na eme­ryturę:

Droga Mary!

Pracowałaś dla nas dłużej niż ktokolwiek inny i ra­zem z Johnem traktowaliśmy Cię raczej jak przyjaciela niż jak pracownika. Nigdy nie zapomnimy całej ra­dości, zabawy i rozmów z Tobą. Będzie nam Ciebie brakowało. Życzymy Ci długich lat życia, mile spę­dzonych z Twoją cudowną rodziną, siostrami i przyja­ciółmi. Będziemy często o Tobie myśleć. Dzieci rów­nież przesyłają pozdrowienia i najlepsze życzenia. Z całego serca życzymy Ci powodzenia i utrzymuj z na­mi kontakt. Każdego roku zapraszamy Cię na święta Bożego Narodzenia. Załączony prezent to jedynie do­wód naszego szacunku i miłości.

Szczerze oddani…

Inne listy

Droga…

Dziękujemy za przemiły wieczór. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, co nowego w rodzinie. Jestem za­chwycona Waszym nowym domem. Niewielki, a wszy­stko w nim jest. Doskonałe jedzenie, wszystko bardzo mi smakowało i Billowi też – zawsze uwielbiał Twoje słodycze.

Z najlepszymi pozdrowieniami Kochająca…

Drogi panie…

W imieniu dzieci i personelu szkoły XYZ chciała­bym z całego serca podziękować za pański miły dar – książki z okazji święta w dniu… Dzień był udany i ze­braliśmy do kasy szkolnej sumę X zł. Jeszcze raz bar­dzo dziękujemy.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.