Wyrobienie sportowe

Jest dziś na świecie wielu sportowców, którzy do­brze się zachowują i są dobrymi ambasadorami swo­ich dyscyplin, jak na przykład: Sebastian Coe, Tessa Sanderson, Chris Lloyd i Frank Bruno.

Jednak smutne jest, że to na źle zachowujących się gwiazdach skupiona jest uwaga środków przekazu, czego znanym przykładem jest John Mc Enroe.

Można dyskutować, czy Mc Enroe byłby lepszym graczem, gdyby bardziej kontrolował swój tempera­ment i zaniechał wplątywania się w awantury z orga­nizatorami, ale ja wierzę, że tak by było. Kłótnie z sąsiadami zmniejszają koncentrację. Ciało robi się spięte, a odzyskanie odprężenia i siły wymaga czasu.

W golfie wyrobienie sportowe profesjonalistów i amatorów wydaje się być bez zarzutu. Nie do pomy­ślenia jest na przykład, by gracz przesunął piłkę w le­psze miejsce, nawet jeśli nikt tego nie widzi.

Jeśli grasz o pieniądze, upewnij się, czy stawki są w zasięgu możliwości przeciwnika. Gdy jesteś lepszym graczem, sugerowanie założenia się o wynik jest jak zabieranie cukierka dziecku. Golf ma swoje zasady wymagające przestudiowania, na przykład trzymanie chorągiewki, aby twój przyjaciel wiedział, gdzie jest dołek oraz pomoc w znalezieniu jego zagubionej pił­ki. Czynią one z gry przyjemność.

„Postępuj honorowo” – słyszy się to dzisiaj rza­dziej, a szkoda, ponieważ dla większości koleżeństwo stanowi radość. Ci, którzy traktują współzawodnic­two zbyt poważnie, mają tendencję do wczesnego po­rzucania sportu. To ich własna strata, bo powie ci każ­dy lekarz, że gdy człowiek się starzeje, potrzeba mu więcej ruchu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.