Po rozwodzie

Jeśli nawet jedna ze stron czuje się niewinna i ma poczucie goryczy z powodu ciągłej niewierności part­nera czy jego alkoholizmu, powinno się podjąć próbę wybaczenia i zapomnienia o tym, co zaszło, dla dobra dzieci. Jako ludzie nie jesteśmy doskonali i niektórym przebaczenie przychodzi z trudem.

Dobra wola z obu stron pomoże w opanowaniu cze­goś, co może mieć przerażające konsekwencje.

Przy okazji można wspomnieć, że wiele małżeństw przeżyło okresy niewierności. Ostatnie badania wy­kazują, że często nawet gdy partner dowiaduje się o zdradzie, małżeństwo nie tylko nie rozpada się, ale nadal pozostaje szczęśliwe.

Kilka uwag na temat rozwodów

Chociaż prawnik może powiedzieć starającej się o rozwód żonie, iż otrzyma dużo pieniędzy na utrzyma­nie, może jednocześnie zapomnieć wyjaśnić, że jeśli mąż zbankrutuje, zachoruje, umrze lub ucieknie do innego kraju i nie będzie płacić, wtedy ona i dzieci mogą zostać pozbawieni należących się im pieniędzy. Odpowiedzialność względem nich, ze względu na ich wiek, może ograniczyć jej możliwości zarabiania na życie. Poza tym lata spędzone na wychowaniu dzieci mogą oznaczać niewielkie szanse na awans zawodowy.

Może się zdarzyć, że żona otrzyma jednorazowo dużą sumę pieniędzy, ale przy inflacji to również nie gwarantuje utrzymania.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.