Mieszaj gości, nie napoje

Kiedy wszyscy się już najedzą, niech przez chwilę potoczy się rozmowa, ale przyjdzie moment, kiedy będziecie chcieli ją przerwać i przejść do salonu. To da gościom poczucie, że nie są przywiązani jeden do drugiego i możesz zachęcić ich do mieszania się.

Postępowanie z pijanymi

Co ma zrobić gospodarz gdy, jak to się czasem zda­rza, jakiś gość się upije? Trzeba mieć żelazną wolę, by przeszkodzić mu w prowadzeniu samochodu.

Przede wszystkim zabezpiecz jego kluczyki, by nie mógł odjechać. Poza tym, możesz próbować namó­wić go do wypicia soku owocowego z pomarańczy, grejpfruta, jabłek itp. Kawa czy środki nasercowe nie mają w tym wypadku zastosowania. Prawdziwy sok pomaga w pracy wątrobie. Zabiera to jednak trochę czasu, więc dobrze, by pijany przespał się, aż nastąpi odtrucie organizmu. Najlepiej jest, gdy ktoś odwozi pijanego bezpiecznie do domu.

Masz prawo prosić o pomoc innych gości, by po­parli cię, gdy pijany stawia opór. Nikt przecież nie chciałby narażać swego znajomego na niebezpieczeń­stwa związane z prowadzeniem pojazdu w takim sta­nie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.