Ogłoszania wydarzeń

Wielu ludzi ogłasza o tych wydarzeniach za po­średnictwem gazety, zwłaszcza lokalnej. Najlepiej wybierz taką, którą czytają twoi przyjaciele.

Poniżej podaję parę przykładów, z których można skorzystać, ale oczywiście zależnie od sytuacji można je zmieniać. Pamiętaj, by poinstruować redakcję co do odpowiedniego tytułu ogłoszenia.

Narodziny

„23 czerwca w szpitalu XYZ w Norwich państwu CHRISTINE i ANDREW SMITHOM urodziła się cór­ka (podaj imię dziecka).”

Tekst można zmienić w zależności od potrzeby przez dodanie: „siostra Jean” lub „pierwszy wnuk Ro­berta, Margaret, Johna i Betty”. Podaj tyle informacji, by czytelnicy mogli bez pomyłki zidentyfikować, o kogo chodzi.

Rejestracja urodzin

Rodzice zobowiązani są zarejestrować dziecko i to jak najszybciej, w ciągu paru dni.

Zaręczyny

„Ogłaszamy zaręczyny Johna, (najmłodszego, naj­starszego, jedynego) syna państwa Parker z Crawley, Sussex z Anną, najstarszą (?) córką państwa Walker z Banbury, Oxon.”

Taką notatkę zamieszcza zazwyczaj para zaręczo­nych lub rodzina dziewczyny.

Śluby

„Janet, młodsza córka państwa Jones z Melrose i Dawid, jedyny syn państwa Smith z Worthing zawie­rają związek małżeński. Ślub odbędzie się 22 marca w Oxford.”

Śmierć

„9 lutego, w wieku 97 lat zmarł Henry Bruce, ko­chany przez wszystkich. Msza święta w kościele Św. Jana, pogrzeb w piątek, 14 lutego o godz. 14.00.”

Zamieszczenie wszystkich takich notatek, a zwłasz­cza dotyczących śmierci, wymaga zastanowienia. Tekst powinien być dwukrotnie sprawdzony pod względem ścisłości i jasności. Warto przestudiować kilka podobnych ogłoszeń i sformułować tekst tak, jak będzie najwłaściwiej.

Listy z podziękowaniami

Jeśli na pogrzeb przyszło wiele osób, wypada za­mieścić podziękowanie w gazecie, zwłaszcza jeśli nie możesz wysłać listu do każdego.

„Pani J.T.Wilson z The Cottage, Burges Hill, prag­nie podziękować wszystkim, którzy wyrazili współczu­cie i przysłali kwiaty w związku z żałobą.”

Lekarz, który był obecny przy śmierci, ksiądz i wszyscy członkowie rodziny oraz przyjaciele powin­ni otrzymać krótki list z podziękowaniem. Powinien on być napisany ręcznie, ewentualnie przez jakiegoś krewnego lub przyjaciela.

List ten może być sformułowany następująco:

„Moja matka, brat i ja dziękujemy bardzo za kondolencje. Bardzo miło z Twojej strony, ze tak dobrze napisałeś o Peterze. Teraz wszyscy ponownie musimy odbudować nasze życie.”

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.