Uprzejmość w sporcie

W sporcie miłym obyczajem jest dziękowanie swo­jemu przeciwnikowi, jak również partnerowi lub ko­legom z drużyny. Niektórych z nas może śmieszyć, że piłkarze po zdobyciu bramki ściskają się i całują, ale właśnie w ten sposób wyrażają oni swoje podzięko­wanie.

Bądź dyskretny

Dyskrecja to ważna część kulturalnego życia. Ist­nieje stare, zasługujące na uwagę powiedzenie: „Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”.

Przyjaciel autorki był przypadkiem w klubie i tam narzuciła mu się dziewczyna, którą znał bardzo słabo. Niestety, była pijana, a w dodatku wykazywała cechy nimfomanki. Będąc uprzejmym, nie chciał się jej tak po prostu pozbyć, a ona wykorzystała to i zaczęła się do niego tulić i całować. Przyjaciel rychło zapomniał o tym incydencie. Parę miesięcy później wydawał wraz z żoną przyjęcie. Zaproszona na nie została inna kobieta, która była świadkiem całego zajścia. Przy wejściu, donośnym głosem, w obecności żony moje­go przyjaciela oraz gości zapytała: „A jak się miewa ta seksowna dziewczyna, którą widziałam w pana to­warzystwie w klubie X?” Kobieta ta nigdy więcej nie została zaproszona, zatem nie dowiedziała się, że mój przyjaciel śmiał się jednak ostatni. Podejrzewając, że istnieje szansa, iż temat ten zostanie poruszony, uprzedził swoją żonę. Maniery tamtej pani okazały się naganne.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.