Czego unikać

Twój gospodarz zadał sobie wiele trudu, by zorga­nizować dla ciebie rozrywkę. Mógł zaplanować obej­rzenie meczu czy pójście do teatru. Typ gościa, który mówi: „nie chce mi się” nie będzie mile widziany po raz drugi.

Jeśli narzekasz, że w pokoju jest za gorąco i prosisz o otwarcie okien, możesz stać się denerwujący. Staraj się dopasować do okoliczności, dobrze się bawić i unikać narzekania.

Nie bądź nudziarzem

Może się zdarzyć, że znajdziesz się w towarzystwie największego nudziarza w okolicy. Bądź uprzejmy, ale jeśli zbyt mocno wierci ci dziurę w brzuchu, wy­myśl jakiś wykręt: „proszę mi wybaczyć, ale muszę porozmawiać ze znajomym”.

Inny problem to sytuacja, gdy w pokoju znajdzie się ktoś, kogo nie lubisz. Nie okazuj otwarcie wrogości, tylko postaraj się, by rozmowa była krótka, a potem odejdź tak szybko, jak to tylko możliwe.

Pomaganie gospodarzom

Obecnie ludzie zazwyczaj zdają sobie sprawę, że mogą pomóc gospodarzom, sprzątając po sobie sy­pialnię, ścieląc łóżka i myjąc wannę po użyciu, o czym większość osób zapomina. Tak więc staraj się pozo­stawić każde pomieszczenie, w tym WC, w takim sta­nie, jak je zastałeś, w czystości i porządku, chyba że gospodarze nie zwracają na takie rzeczy uwagi. By­wałam w domach, gdzie praktycznie wszystko leżało na podłodze i próba zaprowadzenia porządku wywo­ływała konsternację! Bywałam też u przyjaciół, któ­rzy tak wiele trudu zadawali sobie, by dostarczyć mi rozrywek, że było to raczej jak pobyt w hotelu Hilton. Ale chociaż sytuacja taka jest krępująca, należy się dostosować i okazać uznanie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.